آر اف صورت چیست؟

شرایط آر اف صورت

آر اف چیست؟ اگر در زمره ی کسانی باشید که به فکر تعویق انداختن روند پیری پوستتان باشید و متد های جدید زیبایی را جویا باشید، حتما اسم آر اف به گوشتان خورده. اما به راستی آر اف صورت چیست و چه مکانیسمی دارد؟ آر اف صورت چگونه می تواند بدون جراحی صورت را لیفت کند و باعث به تاخیر افتادن روند پیری پوست شما شود؟

آر اف صورت چیست و چه تاثیری در پوست می گذارد؟

بافت کلاژنی که  در منطقه میانی پوست وحود دارد، یکی از ارکان اصلی جوانی و طراوت پوست است. کلاژن سازی پوست به مرور زمان و افزایش سن کم می شود. روند نزولی کلاژن سازی پوست از سن 26 سالگی به بالا شروع می شود. این دقیقا همان سنی است که خودتان حس می کنید پوست صورتتان به رسیدگی بیشتری احتیاج دارد. آر اف صورت دقیقا برای شما همان کار را انجام می دهد و با تحریک کلاژن سازی باعث جوانسای و لیفت صورت بدون جراحی می شود.

آراف صورت (RF) با استفاده از امواج رادیو فرکانسی منطقه درم و اپیدرم پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. این متد جدید ترین متد لیفت صورت بدون جراحی است. امواج رادیویی در منطقه درم پوست به حرارت تبدیل می شود، این حرارت کلاژن سازی را تحریک می کند و ار این طریق باعث سفت شدن و لیفت پوست شود.

 

دستگاه آر اف صورت

یکی از بهترین دستگاه هایی که در ده سال اخیر جهت جوانسازی پوست و لیفت صورت به کار می رود دستگاه آر اف است. دستگاه rf توسط (FDA) سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته است. این دستگاه با اثر گذاری بالا و عوارض کم باعث شده است بسیاری از پزشکان آراف صورت را برای لیفت طبیعی پوست به بسیاری از مراجعان خود توصیه کنند.

رادیوفرکانسی (RF) درمان تایید شده ای است که از آن برای از بین بردن چین و چروک و کلاژن سازی طبیعی استفاده می شود. دستگاه آر اف صورت rf با استفده از امواج رادیویی بافت کلاژن پوست را ترمیم و بهبود می بخشد.

فرکانس رادیویی یک نوع انرژی در طیف الکترومغناطیس است که مانند سایر انرژی ها از امواج صوتی گرفته تا امواج رادیو اکتیو، به صورت طول موج در ثانیه اندازه گیری می شود. موج تلویزیون و رادیو، مایکروویو و وای فای از نوع رادیویی است که ما دائما در معرض آن ها هستیم و از آن استفاده می کنیم. موج رادیویی که در دستگاه آر اف صورت استفاده می شود در انتهای محدوده رادیویی قرار دارد و 450 کلیلوهرتز است.

 

 

آر اف فرکشنال صورت

 

انواع آر اف صورت

دستگاه آراف انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند، این ویژگی ها باعث می شود که انواع آر اف صورت از نظر کاربرد و ماندگاری با هم متفاوت باشند. در ادامه انواع آر اف برای صورت را نام می بریم. انتخاب این که کدام نوع دستگاه آراف برای شما مناسب است به هدف شما از انجام RF صورت و نظر پزشک معالجتان بستگی دارد. به طور مثال دستگاه آرافی که پزشک برای درمان خانم 30 ساله ای که برای جلوگیری از پیری زود رس و لیفت صورت بدون جراحی، مراجعه کرده است با خانم 50 ساله ای که افتادگی صورت و منافذ باز را همزمان دارد، متفاوت است.

  • آر اف فرکشنال
  • آراف سوزنی
  • آراف معمولی
  • آراف خانگی

 

آر اف صورت چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات درمانی برای آراف صورت در مرحله اول بستگی به نوع دستگاه rf مورداستفاده برای لیفت و جوانسازی صورت دارد، و در ادامه به سن و بیولوژیک هر فرد بستگی دارد. به طور میانگین آراف صورت با دستگاه آراف فرکشنال سوزنی حداکثر 4 جلسه کافی است و نتیجه دلخواه حاصل میگردد. اما در دستگاه آر اف معمولی صورت تعداد جلسات ممکن است تا ده جلسه هم به طول بیانجامد. علت تفاوت آر اف فرکشنال سوزنی با آر اف معمولی این است که در RF سوزنی امواج رادیویی به علت ورود سوزن به لایه پوست، به سرعت وارد پوست می شود و به گرما تبدیل می شود و در نهایت باعث کلاژن سازی می شود. اما در آر اف معمولی تریپولار پزشک معالج در هر جلسه یک ساعت روی پوست کار می کند، چرا که امواج به کندی وارد لایه های پوست می شود. از طرفی به همین دلیل تعداد جلسات آر اف صورت افزایش پیدا می کند.

 

ماندگاری آر اف صورت چقدر است؟

ماندگاری آر اف صورت با دستگاه آر اف فرکشنال با آراف تریپولار یا معمولی متفاوت است. ماندگاری آر اف فرکشنال دیرتر ظاهر می شود و دیرتر هم از بین می رود،به طور میانگین نتیحه جوانسازی با آر اف فرکشنال بعد از گذشت 2 ماه ظاهر می شود و تا 2 سال هم ماندگاری دارد. اما اثرات آراف معمولی یا تریپولار که سوزن ندارد از همان جلسه اول محسوس است ولی به مدت 6ماه الی یک سال ماندگاری دارد. استفاده از آر اف معمولی برای قبل از عروسی یا مراسمی خاص مرسوم است چرا که سریعا صورت را لیفت و جوانسازی می کند .

کلینیک آرال با جدید ترین دستگاه آر اف و تازه ترین متد های لیفت صورت بدون جراحی همراه شماست.

عوارض آر اف صورت

یکی از سوالات اصلی که قبل از اقدام به RF ممکن است ذهنتان را در گیر کند، عوارض آر اف صورت است. آراف نیز مانند سایر روش های زیبایی می تواند عوارض خاص خود را داشته باشد، از آن جایی که سازمان بهداشت جهانی دستگاه آر اف و تجهیزات آن را تایید کرده است، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که در صورتی که پزشک حاذقی را برای rf درمانی انتخاب کنید، می توانید ریسک عوارض جانبی آر اف صورت را به حداقل برسانید. تورم، قرمزی و کمی سوزش یا خارش بعد از انجام آر اف طبیعی است و جزو عوارض کوتاه مدت آراف است و خود به خود از بین می رود.

لازم به ذکر است عدم مهارت پزشک در استفاده از دستگاه آر اف می تواند باعث سوختگی پوست شود، پس در انتخاب پزشک زیبایی دقت داشته باشید.

عوارض آر اف صورت

 

هزینه آر اف صورت

هزینه آر اف صورت همانند سایر روش های زیبایی اول از همه بعد از معاینه توسط پزشک مشخص می گردد و به آن بستگی دارد و در مرحله بعد از آن به نوع و قدرت دستگاه آر اف و همچنین انتظار شما از آر اف درمانی بستگی دارد. لازم به ذکر است لیفت صورت بدون جراحی با آر اف هزینه بسیار کمتری با از روش های تهاجمی مانند جراحی دارد.

شما عزیزان با مراجعه به کلینیک آرال می توانید آر اف صورت خود را با مناسب ترین هزینه، زیر نظر پزشک زیبایی با تجربه مجموعه انجام دهید. برای گرفتن نوبت می توانید با شماره های موجود در بخش تماس با ما سایت، تماس حاصل فرمایید.

منبع