صفر تا صد تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

از تزریق ژل(فیلر) لب چه می دانید؟

شاید شما هم جزو دسته کسانی باشید که از فرم لب های خود راضی نیستند و یا شاید به دلیل بالا رفتن سن و از دست رفتن حجم طبیعی لب ها به این فکر افتاده باشید که تزریق ژل لب (فیلر) انجام دهید. علت شما برای تزریق ژل هر چه که باشد حتما در ذهن خود با پرسش هایی رو به رو هستید، آیا تزریق ژل درد دارد؟ آیا تزریق ژل عوارض دارد؟ چه برند ژلی ماندگاری بالاتر و عوارض کمتری دارد؟ در این مقاله به تمام پرسش های شما پیرامون تزریق ژل لب پاسخ می دهیم تا با آگاهی کامل بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر تصمیم دارید تزریق ژل گونه را هم انجام دهید، به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

انواع مدل های تزریق ژل لب

اصلی ترین ملاک برای انتخاب مدل تزریق ژل لب ،  فرم صورت و سن است. بهتر است انتخاب نحوه و مدل تزریق ژل را با مشورت و صلاحدید پزشک معالجتان انتخاب کنید. برای آشنا شدن شما عزیزان با نواع مدل های رایج و پرطرفدار ژل لب در ایران و سایر نقاط جهان لیست زیر را برایتان آماده کردیم، تا با دیدی باز تصمیم نهایی را بگیرید.

ژل لب باربی یا عروسکی

تزریق ژل لب مدل روسی

ژل لب چاک دار

ژل لب گرد

ژل لب قلوه ای

ژل لب سه دکمه ای

ژل لب صدفی

ژل لب  هالیوودی

ژل لب کمانی

ژل لب نچرال

 

انواع مدل های تزریق فیلر لب

بهترین برند ژل لب چیست ؟

به طور کلی دو نوع فیلر برای تزریق در بازار موجود است. ژل های حاوی هیالورونیک اسید و ژل های حاوی کلاژن. در گذشته بیشتر از ژل های کلاژنی استفاده می کردند اما امروژه بیشتر انواع برند ژل لب موجود در بازار بر پایه هیالورونیک اسید هستند به این معنی که ترکیب اصلی آن ها مولکول های هیالورونیک اسید هستند که از جنس پلی ساکارید طبیعی موجود در بدن است. هیالورونیک اسید در اکثر لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد و می تواند رطوبت و طراوت از دست رفته را به پوست باز گرداند. تزریق ژل لب از جنس هیالورونیک اسید، باعث فرم دهی لب ها و رفع چین و چروک می شود. در ادامه بهترین برندهای ژل لب را برایتان لیست کرده ایم تا با استفاده از آن و مشورت با پزشک معالج خود، بهترین برند را برای تزریق ژل لب خود استفاده کنید.

ژل لب ژوویدرم (Juvederm)

ژل لب رستیلن سیلک (Restylane Silk)

ژل رووفیل

ژل آلیاکسین (Aliaxin)

ژل لب پرفکتا (Perfecta)

ژل لب درمالکس (Dermalax)

ژل لب تئوسیال (Teosyal)

ژل لب ریوانس (Revanesse)

ژل لب استایلج (Stylage)

ژل لب بلوترو (Belotero)

ژل لب روولکس (Revolax)

ژل لب زیشل (Zishel)

ژل کاپتیک (Captique) یا Prevelle Silk

 

بهترین برند برای تزریق ژل لب

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل های بر پایه هیالورونیک اسید معمولا بین 9 تا 12 ماه هستند. این بازه بسته به میزان جذب بدن هر فرد ممکن است کمی بالاتر یا پایین تر باشد. نا گفته نماند اثر تزریق ژل لب می تواند دائمی نبز باشد زیرا با تزریق فیلر لب یا همان ژل، بدن در ناحیه تزریق شروع به کلاژن سازی می کند و این کلاژن ساخته شده حتی پس از مدت زمان سپری شده و جذب هیالورونیک اسید، باقی می ماند. تجربه کسانی که ژل لب تزریق کرده اند می گوید که فرم لب آن ها حتی با از جذب شدن ژل تزریق شده به حالت قبلی خود باز نگشته است و فرم خود را حفظ کرده است. پزشکان توصیه می کنند برای حفظ ماندگاری ژل لب، تزریق فیلر را 6 الی 9 ماه بعد تمدید کنند. با تکرار این عمل طی 2-3 جلسه، نیاز شما به تزریق ژل لب به تعویق می افتد و حجم و فرم لب دلخواهتان حفظ می شود و می توانید مدت زمان زیادی را بدون نیاز به تزریق ژل، از فرم لب خود لذت ببرید.

 

عوارض تزریق ژل لب

خوشبختانه تزریق ژل لب بر پایه هیالورونیک اسید، عوارض جدی را برای بدن به همراه ندارد زیرا از جنس بافت طبیعی بدن است و قابلیت جذب دارد. اما خوب است که بدانید نحوه ی تزریق ژل لب توسط پزشک معالج تاثیر بسزایی در جلوگیری از عوارض ناخواسته دارد. پس توصیه می کنیم در انتخاب پزشک خود برای تزریق فیلر وسواس به خرج دهید تا خیالتان از بابت بروز عوارض جانبی ناشی از تزریق فیلر، راحت باشد.

به طور کلی پس از تزریق ژل، عوارضی وجود دارد که به علت تزریق و سوزن است و اجتناب ناپذیر است. این عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از سپری شدن مدت زمان کوتاهی خود به خود ببود میابد و جای نگرانی وجود ندارد.

 

عوارض کوتاه مدت تزریق ژل لب

درد بلافاصله پس از ترریق : تا یکی دو ساعت بعد از تزریق از بین می رود.

قرمزی : قرمزی جزو عوارض موقت است و در بعضی از بیماران اتفاق می افتد. این عارضه ممکن است تا یکی دو روز پس از تزریق ادامه دار باشد و خود به خود از بین برود.

کبودی : کبودی پس از تزریق با سوزن واکنش طبیعی بدن است. میزان کبودی در افراد مختلف متفاوت است و به ژنتیک و سبک زندگی فرد بستگی دارد. به طور میانگین کبودی ممکن است بین 2 تا 10 روز باقی بماند، اما در اکثر افراد پس از یک هفته بهبودی کامل حاصل می گردد.

تورم و نامتقارن بودن حالت لب ها : هرگونه تورم و سوزش در ناحیه تزریق ژل لب به دلیل حساس بودن لب ها، کاملا طبیعی است و میزان آن به واکنش بدن هر بیمار برمی گردد. نانتقارن بودن لب ها هم می تواند ناشی از همین تورم  باشد. در این مواقع بهتر است تا برطرف شدن ورم صبر کنید و پس از آن درباره ی ظاهر و فرم لب خود نتیجه گیری کنید.

هزینه تزریق فیلر لب

همانطور که می دانید برآورد هزینه در امر کلینیکال و زیبایی، پس از معاینه توسط پزشک مقدور است. هزینه تزریق ژل لب هم از این قائده مستثنی نیست. قیمت تزریق فیلر به عوامل متعددی مانند برند ژل انتخابی، تجربه پزشک، مقدار سی سی ژل مصرفی که لب شما برای حجم و فرم گیری به آن احتیاج دارد، بستگی دارد.

ما به شما اطمینان می دهیم پزشکان حاذق کلینیک پوست، مو و زیبایی آرال، تزریق ژل لب را با استفاده از برترین برندهای ژل موجود در بازار،  با هزینه ای کاملا مناسب برای شما انجام می دهند. برای مشاوره رایگان و گرفتن نوبت به صفحه تماس با سایت مراجعه فرمایید.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Lip_augmentation