لیزر الکس کندلا و 3 نکته اساسی

لیزر الکس کندلا

 

رفع موهای زائد بدن همواره یکی از اصلی ترین دغدغه ها در زمینه زیبایی بوده که از دیرباز روش های گوناگونی برای آن مطرح شده است. زمان زیادی نیست که استفاده از لیزر به اصلی ترین روش برای رفع موهای زائد بدن تبدیل شده است اما در همین مدت کوتاه، پیشرفت های چشمگیری در تکنولوژی دستگاه های لیزر به وجود آمده که دستگاه لیزر الکس کندلا (الکساندریت کندلا) را میتوان نقطه اوج پیشرفت دستگاه های لیزر رفع موهای زائد دانست.

معرفی کمپانی کندلا (Candela)

کمپانی کندلا، یک شرکت معتبر و شناخته شده آمریکایی در زمینه تجهیزات پزشکی با تخصص زیبایی است که در سال 1970 در ایالت ماساچوست آمریکا تاسیس گردیده. دستگاه های این شرکت طیف وسیعی از تجهیزات مرتبط با درمان و مراقبت زیبایی را شامل میشود که در بیش از 100 کشور تایید شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

دستگاه لیزر الکس کندلا یکی از معروف ترین محصولات این شرکت میباشد که به پرچمدار دستگاه های لیزر موهای زائد در جهان تبدیل شده است. اما دستاوردهای این کمپانی به اینجا محدود نشده و از سایر محصولات بارز این شرکت میتوان به طیف گسترده ای از دستگاه ها با کاربردهای پزشکی-زیبایی شامل دستگاه های درمان ضایعات خوش خیم پوستی، کاهش چین و چروک، لایه برداری، رفع آکنه، کاهش سلولیت و از بین بردن خالکوبی اشاره کرد.

 

چه چیزی دستگاه لیزر الکس کندلا را متمایز کرده؟

نکته شگفت انگیزی که دستگاه لیزر الکس کندلا (الکساندریت کندلا) را متمایز کرده قطعه جواهری است که در این دستگاه به کار رفته است و نام این دستگاه نیز از نام این جواهر برگرفته شده است.

الکساندریت یک سنگ جواهر کمیاب و گرانبها میباشد؛ این سنگ رنگ‌های زمردی، قرمز، نارنجی و زرد از خود نشان می‌دهد که با توجه به زوایای مختلفی که از آن مشاهده می‌شود تغییر پذیر است. پدیده‌ تغییر رنگ در الکساندریت به عنوان «اثر الکساندریت» شناخته می‌شود؛ تغییر رنگ در زیر نورپردازی خاص، معمولا در نور روز و نور تابشی قابل مشاهده است.

دستگاه لیزر الکساندریت کندلا برای تولید طول موج 755 نانومتر (طول موج ایمن مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد) از این جواهر بهره می‌برد. جواهر الکساندریت پس از تحریک شدن توسط منبع انرژی بسیار قوی دستگاه، لیزر سبز رنگی از خود ساطع می‌کند که باعث ایجاد طول موج 755 نانومتر به صورت دقیق می‌شود که حسی فوق العاده در سطح پوست متقاضی (بخصوص در نواحی حساس بدن) به وجود می آورد. دستگاه های مشابه توانایی و دقت لیزر الکساندرایت کندلا را ندارند.

تفاوت لیزر الکس کندلا با بقیه دستگاه های لیزر

مزایای استفاده از لیزر الکس کندلا

فارغ  از مشخصه های فنی و تخصصی این دستگاه، مزایای استفاده از لیزر الکس کندلا را باید در حس خوب و متفاوت کسانی جست و جو کرد که از این دستگاه برای رفع موهای زائد استفاده کرده اند. در ادامه به بررسی برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

سیستم خنک کننده پوست

چیزی که در اولین لحظه شما را شگفت زده میکند، سیستم خنک ‌کننده‌ی لیزر الکس کندلا است. سیستم خنک ‌کننده‌ی این دستگاه بسیار موثر و برای کاهش درد و سوزش در زمان انجام لیزر در نظر گرفته شده است. تا جایی که هیچگونه گرما و سوزش روی پوست خود احساس نکرده و دیگر نیازی نیست قبل از لیزر موهای زائد، از کرم بی‌حس ‌کننده استفاده کنید. این مزیت مناسب افرادی است که دارای پوستی حساس و تحریک پذیر هستند و پس از عمل لیزر موهای زائد دچار سوزش، خارش و تغییر حالت پوست در قسمت لیزر شده میشوند.

انتخاب بین دو سیستم خنک کننده دینامیک و با کیفیت کندلا (DCD) یا خنک کننده های هوای تنظیم دستی (ACC) در این دستگاه امکان پذیر است. سیستم خنک کننده ACC قادر است جریان هوای شدیدی را در دمای مشخص روی ناحیه مورد نظر بدمد و سیستم خنک کننده DCD نیز می تواند یک جریان خنک از کریوژن را چند میلی ثانیه قبل و بعد از تابش لیزر روی محل مورد نظر اسپری کند.

تعداد جلسات کمتر

مزیت بعدی که باید برای دستگاه لیزر الکساندریت کندلا برشمرد، کاهش تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه است. طول موج 755 نانومتری این دستگاه به علت عمق نفوذ بالا، بسیار سریع و دقیق بر روی فولیکول‌های مو که سلول بنیادی مو شناخته می‌شوند تاثیر گذاشته و با از بین بردن آن‌ها بدون آسیب زدن به سلول‌ها و بافت‌های دیگر، در تعداد جلسات کمتری شما را به نتیجه دلخواه و مطلوب میرساند.

لازم به ذکر است که تعداد جلسات مورد نیاز برای نتیجه گیری به عوامل مختلفی همچون جنسیت، ضخامت مو، ناحیه مورد استفاده، رنگ پوست و مو و عوامل ژنتیکی بستگی دارد که باید توسط متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد.

زمان کوتاه تر جلسات

نکته قابل توجه بعدی، کاهش چشمگیر زمان هرجلسه لیزر نسبت به مدت زمان سایر دستگاه ها میباشد. دقت بالا، ضریب اطمینان، تاثیر عمقی و استفاده از جواهر الکساندریت در دستگاه لیزر الکس کمپانی کندلا، باعث شده که مدت زمان هر جلسه لیزر به شکل چشمگیری کاهش یابد. در ادامه به بررسی مدت زمان لازم برای لیزر هر قسمت از بدن خواهیم پرداخت.

ردیف ناحیه مدت زمان تقریبی
1 صورت 15 دقیقه
2 گردن و کمر 25 دقیقه
3 زیر بغل 15 دقیقه
4 پاها 30 دقیقه
5 بازوها 20 دقیقه
6 بیکینی 25 دقیقه
7 کل بدن 45 دقیقه

 

لازم به ذکر است که مدت زمان مورد نیاز در هر جلسه برای نتیجه گیری به عوامل مختلفی همچون جنسیت، ضخامت مو، ناحیه مورد استفاده، رنگ پوست و مو و عوامل ژنتیکی بستگی دارد که باید توسط متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد.

احتیاط های لازم پس از لیزر کندلا

احتیاط های لازم پیش از لیزر موهای زائد

1- پیش از جلسات حذف موهای زائد با لیزر الکس کندلا به هیچ وجه بند نیندازید و وکس نکنید. استفاده از کرم موبر نیز اصلا توصیه نمی شود. چون اشعه لیزر روی ریشه موهای شما اثر میگذارد و اگر با بند انداختن، وکس کردن یا استفاده از کرم موبر آن را از بین ببرید باید 4 تا 6 هفته منتظر بمانید تا ریشه موها مجددا رشد کند.

2- بهتر است ناحیه مورد نظر را 12 تا 14 ساعت قبل از جلسه لیزر شیو کنید.

3- از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

4- هر گونه آرایش یا کرم را از روی ناحیه ای که می خواهید لیزر کنید، پاک کنید.

5- لیزر الکساندریت کندلا را می توان برای افراد بزرگتر از 15 سال که موهای تیره ای دارند به کار برد. توصیه می شود که افراد کوچکتر از 15 سال، زنان باردار زیر سه ماه، بیمارانی که سرطان پوست دارند، افرادی که به علت بیماری که دارند پوستشان حاوی کلاژن است و یا به دلیل بیماری رنگ پوستشان تغییر کرده و افرادی که در حال درمان آکنه هستند از لیزر مو استفاده نکنند. افرادی که تبخال دارند یا به بیماری عفونت پوستی مبتلا هستند نیز نباید این روش را به کار ببرند.

6- اکثر دستگاههای لیزری را نمی توان بر روی پوست برنزه شده استفاده کرد و فرد باید منتظر بماند تا پوست به رنگ اولیه خود برگردد. چون پوست های تیره نسبت به لیزر کردن حساس ترن هستند، بهتر است از برنزه کردن پیش از آن خودداری کنید.

7- اگر رنگ موها بسیار روشن باشد طوریکه رنگدانه های ناچیزی داشته باشد؛ لیزر نمی تواند روی آنها تاثیرگذار باشد. بنابراین لیزر روی موهای سفید، جوگندمی، قرمز و بور اثر چندانی ندارد.

8- طبق برخی تحقیقات انجام گرفته، خوردن قرص های مکمل و ویتامین مانند بیوتین موجب رشد سریعتر و بیشتر موهای صورت می شود و به همین علت ممکن است در نتیجه لیزر مو تاثیر منفی بگذارد درحالیکه در برخی مطالعات دیگر اثر نامطلوبی از مصرف این قرص ها روی لیزر مو مشاهده نشده است. در هر صورت بهتر است پیش از اقدام به حذف موهای زائد توسط لیزر، با پزشک پوست و مو در خصوص قرص ها و مکمل هایی که مصرف می کنید، مشورت کنید.

9- در صورتیکه در ناحیه ای از پوست که می خواهید عمل لیزر انجام دهید، بوتاکس کرده اید بهتر است 14 روز صبر کنید.

10- در نظر داشته باشد که آنتی بیوتیک ها می توانند حساسیت به نور ایجاد کنند، بنابراین در صورتیکه برای مدتی طولانی درحال مصرف آنتی بیوتیک بوده اید، بهتر است پیش از اقدام به حذف موهای زائد با لیزر الکس کاندلا با پزشک پوست و مو مشورت کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

1- بهتر است بعد از لیزر بدن از لباسهای نخی و گشاد استفاده کنید.

2- از لمس کردن پوستتان در نواحی لیزر شده خودداری نمایید.

3-  تنها می توانید کرم های حاوی 100% آلوئه ورا را در نواحی لیزر شده پوست خود بمالید.

4-  از رفتن به باشگاه ورزشی، سونای بخار یا خشک، جکوزی و استخر خوددرای کنید.

5- هنگام دوش گرفتن، آب را زیاد داغ نکنید.

6- ایجاد تورم و قرمزی پوست پس از انجام لیزر کاملا طبیعی است و پس از مدتی خود به خود از بین می رود اما در موارد بسیار نادری فرد دچار سوختگی های خفیف یا تاول می شود. در این صورت بهتر است در آن ناحیه از کیسه یخ استفاده کنید و در صورتیکه درد دارید نیز می توانید قرص مسکن مصرف کنید.

منبع

سخن پایانی

کلینیک زیبایی آرال با دارا بودن دستگاه لیزر الکس کندلا (الکساندریت کندلا) و به کار گیری کادری مجرب و کارآزموده و به پشتوانه سالها تجربه در زمینه رفع موهای زائد صورت و بدن، در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا ضامن بهترین نتیجه برای شما باشد. شما عزیزان میتوانید تمامی خدماتی که در این مقاله به آنها اشاره شد را در کلینیک زیبایی آرال دریافت نمایید.