آنچه درباره ی مزوتراپی مو نمی دانید!

مزوتراپی مو

درمان ریزش مو با مزوتراپی

یکی از عمده مشکلاتی که در کشورمان ایران مردان و زنان با آن دست و پنجه نرم میکنند ریزش مو است. افراد از اقشار و در سنین مختلف به دنبال درمان این مشکل هستند و با سوالاتی مانند مزوتراپی مو چیست؟ مزوی مو بهتر است یا پی آر پی؟ یا اینکه آیا هر دوی آن ها نیاز است؟ روبه رو هستند. بطور کلی مشکل ریزش مو در افراد به دو دلیل عمده و اصلی یک) بیماری ها مختلف و ب) ژنتیک و ارث از والدین و اقوام اتفاق می افتند.

با اینکه تحقیق و آزمایش های گوناگونی توسط جامعه پزشکان و متخصصین در مورد درمان این مشکل انجام شده اما به نتیجه و راه حل اصلی دست پیدا نکردند. امروز با توجه به شرایط فرد راه های مختلفی برای درمان ریزش موی سرش در نظر گرفته می شود. بعضی راه ها مانند استفاده از قطره و ماینوکسیدیل ممکن است در ابتدای کار و برای مدت محدود تاثیر گذار باشند اما بعد از گذشت مدتی و قطع استفاده از این محلول می توانند برعکس باعث ریزش بیشتر موهای سر شود. اکنون مزوتراپی موی سر را می توان به عنوان یکی از بهترین راه حل ها برای متوقف ساختن ریزش مو و تقویت آنها دانست.  در این مقاله به صورت جامع در مورد این روش صحبت خواهیم کرد.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو چگونه است؟ این مدل درمان بوسیله تزریقات پی در پی انجام می شود و بعد از گذشت چند روز می توانید نتیجه آن را روی موی خود حس کنید. بعد از  4 یا 5 تزریق خواهید دید که موهای تان ضخیم و مقاوم تر شده است. مزو در مدل ها و برندهای مختلفی وجود دارد و به شدت باعث رشد مو و تحرک آن می شود. بصورت خلاصه مزوتراپی ترکیبی از مواد پروتئینی، ویتامین ها، آنزیم ها، ویتامین ها و دیگر موارد لازم برای رشد مو می باشد.

مزوتراپی مو چیست؟

عوارض mezoterapi چیست؟

این روش نه تنها برای تقویت موی سر بلکه برای بهتر شدن شرایط پوستی مفید است. همیشه افرادی که به دنبال اعمال زیبایی هستند بلافاصله به تحلیل آن روش می پردازند. این راه تقویتی برای مو سر نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است در مورد مزایا و معایب مزوتراپی مو نیز بدانید. این روش مانند دیگر روش های زیبایی ممکن است دارای عوارضی باشد که البته خیلی نگران کننده نمی باشد. با ایجاند منافذی روی پوست توسط سوزن مواد مغذی به راحتی به مو می رسند و باعث بالانس هورمون بدن و جبران کمبود های بدن می شود. مهم ترین عوارض مزوتراپی مو عبارتند از:

 • سر درد

یکی از عوارض این روش سر در می باشد که در افراد اتفاق می افتد. البته ناگفته نماند که نگرانی چندانی ندارد و بعد از گذشت زمان این مشکل حل می شود. سر درد در همه افراد نیز اتفاق نمی افتد.

 • خارش

از دیگر مشکلاتی که بعد از مزوتراپی مو ممکن است با آن روبه رو شوید خارش است. معمولا قسمت هایی از پوست سر که سوزن سرنگ در آن نفوذ کرده ممکن است دقایق و ساعاتی بعد از تزریق دچار خارش شود که این مشکل نیز خود به خود فروکش می کند.

 • حساسیت

ممکن است برخی افرادی که برای استفاده از این روش به کلینیک مراجعه می کنند دارای آلرژی باشند. که البته در این مورد نیز خیلی نگران نباشید زیرا قبل از انجام مزو از مراجعه کننده تست گرفته می شود.

 •  لکه و تیرگی

ممکن است در برخی افراد دیده شود که بعد از مزوتراپی مو و تزریق، پوست سر آنها دچار التهاب و لکه شود که بعد از مدتی نیز این مشکل حل شود.

خانم های باردار و کسانی که دارای تومورهای مختلفی در بدن هستند بهتر است قبل از انجام این روش با دکتر مشورت کنند.

 

مراقبت های بعد از تزریق مزوتراپی مو

زمانی که استفاده از این روش تقویتی مو را انتخاب کردید بهتر است بدانید که باید بسیار مواظب باشید و نکاتی را رعایت کنید. بصورت کلی مراقبت های بعد از مزوتراپی مو بسیار مهم است و می تواند نتیجه دلخواه شما را تضمین کند. در ادامه مهمترین مراقبت های پس از مز را بررسی می کنیم.

 1.     تا یک روز بعد از تزریق از هرگونه قطره یا ماینوکسیدیل استفاده نکنید.
 2.     بهتر است تا 7 یا 8 ساعت بعد از تزریق دوش نگیرید.
 3.     در صورت خونریزی یا التهاب در پوست سر با مجموعه تماس بگیرید.
 4.     از انجام حرکات و ورزش های سنگین تا 48 ساعت دوری کنید زیرا باعث می شود محلول به خوبی عمل نکند.

مزایا و فواید مزوتراپی مو سر چیست؟

هرچه بیشتر از اثرات مزوتراپی مو بدانید بیشتر به تاثیرات این روش پی می برید. اگر به جذابیت و جوانی خود اهمیت میدهید، با توجه به مزایای زیر این روش حداقل برای یک دوره هم که شده استفاده کنید تا تاثیرات آن را از نزدیک حس کنید:

 •       رفع تیرگی پوست
 •       تامین ویتامین های مورد نیاز بدن و مو
 •       از بین بردن خشکی
 •       جوان سازی فرد
 •       افزایش طراوت و شادابی

مزایا و فواید مزوتراپی مو سر

من به چند جلسه تزریق مزوتراپی مو نیاز دارم؟

بعد از آشنایی فواید و تاثیر مزوتراپی ممکن است با این معضل مواجه شده باشید که برای گرفتن نتیجه دلخواه به چند جلسه مزوتراپی نیاز دارید؟ تعداد جلسات را بصورت دقیق نمی تواند تخمین زد به عواملی مانند شرایط موی فرد، ریزش مو و … بستگی دارد.

بعد از حضور در کلینیک شما توسط پزشک مورد معاینه قرار می گیرید و وی به شما اعلام می کند که حدودا چند جلسه مزو نیاز دارید. ضمن اینکه هر جلسه مزوتراپی ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد.

این روش برای چه کسانی مضر است؟

اکثریت قریب به یقین افراد می توانند از این راه برای تقویت موهایشان استفاده کنند بغیر از آدمهایی که با مشکل دیابت درگیر هستند، زنانی که باردارند، افرادی که هموفیلی دارند و کسانی که مشکل در ناحیه پوست مواجه هستند.

هزینه mezoterapi  مو چقدر است؟

اکنون نمی توان به برآورد دقیقی از هزینه و قیمت رسید. ابتدا بهتر است به کلینیک مراجعه کنید، بعد از آن نیز دکتر با توجه به شرایط بدنی و موی شما با تشخیص پزشک کلینیک میتوانید برای رسیدن به نتیجه بهتر در زمانی کمتر از روش هایی مانند پی آر پی استفاده کنید. ضمن اینکه برند مزوتراپی در قیمتش بسیار تاثیر گذار است. شما می توانید با توجه به بودجه خود و مشورت دکتر بهترین برند را انتخاب کنید.

بالطبع هرچه برند بهتری را انتخاب کنید می توانید به نتیجه قابل توجه تری از مزوتراپی مو دست پیدا کنید.

نتیجه گیری

اگر دارای موهای ضعیف هستید و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید بهتر است برای یکبار هم که شده از روش درمانی و تقویتی مزوتراپی مو استفاده کنید تا بتوانید دوباره از موهای خوش حالت و قوی خود نهایت لذت را ببرید. همچنین اگر کاشت مو کرده اید بهتر است برای برای جلوگیری از تضعیف احتمالی موهای خود انجام مزوتراپی مو را در دستور کار خود قرار دهید.

سوالات متداول

 1.     آیا مزوتراپی مو خطرناک است؟

خیر، اگر دکتر و کلینیک مطمئنی را برای انجام این روش تقویتی انتخاب کنید نه تنها خطری شما را تهدید نمی کند بلکه موهای تان قوی تر می شود.

 1. هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه این روش بستگی به شرایط بدنی و موی شما دارد و بعد از مراجعه به کلینیک و ویزیت توسط دکتر، هزینه آن نیز مشخص می شود.

 1.     چه کسانی کاندیدای مزوتراپی مو هستند؟

تقریبا همه افرادی که به نوعی با طاسی و کم حجم شدن مو مواجه شده اند کاندیدای این روش هستند مانند افرادی که دارای ساقه های ضعیف مو هستند یا کسانی که دارای ریز موی سکه ای هستند