هیدرودرمی – آبرسانی، پاکسازی و جوانسازی پوست صورت و گردن

علاوه بر اکسیژن تراپی، پاکسازی، جوانسازی و آبرسانی پوست با هیدرودرمی از جمله فرآیند‌های زیبایی – درمانی دیگری محسوب می‌شه که به‌دلیل پاکسازی صورت با استفاده از فرآیندی عاری از هرگونه درد و حساسیت نسبت به دیگر فرآیند‌های زیبایی رایج که در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ از محبوبیت بیشتری برخوردارن. در ادامه به شناخت و بررسی همه‌جانبه آبرسانی پوست با هیدرودرمی می‌پردازیم.

آبرسانی پوست با هیدرودرمی در نواحی صورت، گردن و بخش بالای سینه (قفسه سینه) مورد استفاده قرار می‌گیره و همچنین به منظور ایجاد بافت صاف و صیغلی در پوست دیگر نواحی بدن هم به‌کار گرفته می‌شه که معمولا پس از مشورت و معاینه با پزشک یا تیم مشاوره زیبایی، تصمیم اینکه آیا در نواحی موردنظر مشتری امکان و نیاز انجام هیدرودرمی به منظور افزایش آبرسانی وجود داره یا خیر، مورد بررسی قرار می‌گیره.

مقدمه‌ای بر آبرسانی پوست با هیدرودرمی

علاقه به زیبایی و زیبا موندن به طور ذاتی در درون همه ما انسان‌ها قرار داره. برخورداری از سلامت و شادابی پوست صورت به اندازه‌ی برخورداری از اندام مناسب می‌تونه در افزایش روحیه و اعتماد به نفس ما سهیم باشه؛ اون هم وقتی هممون در دنیایی زندگی می‌کنیم که سلامت و زیبایی پوستمون به واسطه عوامل محیطی مخاطره‌آمیز زیادی به خطر میفته. در چنین مواقعی نیاز به فرآیند‌های پاکسازی و جوانسازی پوست صورت بیش از پیش مورد توجه ما قرار می‌گیرن.

از جمله عمل‌های الزامی در زمینه پاکسازی و جوانسازی پوست می‌شه به آبرسانی پوست با هیدرودرمی اشاره داشت. همه افراد قادر به استفاده از این فرایند زیبایی – درمانی طبیعی هستند. این فرایند با هدف پاکسازی، جوانسازی و برخورداری از پوستی سالم صورت می‌گیره. با نام‌های دیگرِ هیدراته سازی پوست، میکرودرم اَبریژنِ مرطوب، فرآیندِ فیوژن صورت، میکرودرم اَبریژن با آب یا آکوادِرم اَبریژن هم شناخته می‌شه اما به لحاظ تکنیکی از تفاوت‌هایی با فرآیند میکرودرمی و لایه‌برداری پوست برخوردار است.

مکانیزم آبرسانی پوست با هیدرودرمی در کلینیک آرال

به‌طور معمول انجام فرآیند هیدرودرمی شامل سه فاز (مرحله) اصلی خواهد بود. هر یک از این مراحل با هدفی مشخص و برای آماده‌سازی پوست صورت برای اجرای فاز بعدی این فرآیند صورت می‌گیره. در ادامه به بررسی جداگانه‌ی هر یک از این فاز‌ها می‌پردازیم.

1 ) در فاز اول هیدرودرم ابریژن، ابتدا با استفاده از ترکیب آلفا هیدروکسی اسید به پاکسازی اولیه بافت پوست صورت و کاهش اجرام جذب شده از آلاینده‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد پرداخته می‌شه.

2 ) در ادامه فرایند هیدرودرم ابریژن، با شروع فاز دوم استفاده از سالسیلیک اسید منجر به باز کردن منافذ پوست در لایه‌های عمیق‌تر و افزایش میزان جذب منافذ می‌شه تا پوست صورت رو برای جذب ترکیبات دارویی و تقویتی به جهت تغذیه بافت پوست آماده‌سازی کنه.

3 ) در فاز سوم هیدرودرم ابریژن، با استفاده از سِرُمِ هیالورانیک اسید به رفع عارضه‌هایی پرداخته می‌شه که به مرور زمان به ایجاد آثار پیری پوست که تاثیر به‌سزایی در کاهش کیفیت بافت پوست دارند، منجر خواهد شد و در ادامه این فرآیند از هورمون‌های پپتید(پپتاید) به منظور افزایش استحکام و خاصیت کشسانی بافت پوست استفاده خواهد شد.

مزایای پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی

 • کاهش عوامل بارز پیری پوست که به شدت در کیفیت بافت پوست تاثیر منفی دارن
 • کمک به بهبود انواع عارضه‌های پوستی همچون جوش، جوش سرسیاه و آکنه
 • عدم نیاز به استراحت یا گذروندن دوره نقاهت پس از انجام فرآیند
 • کاهش افتادگی و چین و چروک‌های به‌وجود اومده در ناحیه صورت
 • تنظیم سزح آبرسانی طبیعی پوست در نتیجه استفاده از آبرسانی پوست با هیدرودرمی
 • بهبود وضعیت‌های پوستی نابه‌سامان همچون پوست‌های چرب و/یا خشک
 • انجام فرآیند بدون نیاز به عمل جراحی و عاری از هرگونه درد، عوارض جانبی یا حساسیت
 • آبرسانی به کلیه‌ی منافذ پوست، رفع خشکی بافت پوست و بازگشایی منافذ بسته شده در سطح و عمق پوست
 • اکسیژن‌رسانی به بافت پوست صورت و رفع تیرگی ناشی از اجتماع اجرام جذب شده از آلاینده‌ها در منافذ پوست
 • به‌طور معمول نتایج حاصل از آبرسانی پوست با هیدرودرمی بلافاصله پس از انجام فرآیند قابل مشاهده هستن

ترکیبات مورد استفاده در فرایند هیدرودرمی

 • آلفا هیدروکسی اسید (Alpha hydroxy acid)
 • سالیسیلیک اسید (Salicylic acid)
 • سِرُم هیالورانیک اسید (Hyaluronic acid serum)
 • هورمون‌های پپتید(پپتاید) (Peptide hormones)

نکات و اقدامات پس از پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی

 • حداکثر تا نصف روز پس از آبرسانی پوست با هیدرودرمی نباید پوست رو تمیز کرد
 • پس از انجام فرآیند حتما از کرم ضد آفتاب SPF30 استفاده بشه
 • بروز یک سری حساسیت‌های خفیف پس از انجام فرآیند و به مدت 24 ساعت کاملا عادیه
 • به مدت تقریبا سه روز هیچگونه استفاده‌ای از کرم‌های مورد استفاده در رتینول تراپی (رتینوئیدها) صورت نگیره

تعداد جلسات و هزینه پاکسازی، جوانسازی و آبرسانی پوست با هیدرودرمی

تعداد جلسات موردنیاز برای هیدرودرمی چه با هدف درمانی و چه با هدف زیبایی، متناسب با کاربردی تعیین می‌شه که مشتری در جلسه‌ی اول به پزشک گزارش می‌کنه یا پزشک در فرآیند معاینه به تشخیص اون می‌پردازه.

همچنین هزینه‌های مربوط به آبرسانی پوست با هیدرودرمی بر اساس کیفیت مواد و تجهیزاتی تعیین می‌شه که در کلینیک موردنظر به‌کار گرفته می‌شه. علاوه بر این تجربه‌ی پزشک یا تکسین موردنظر برای انجام فرآیند نیز از جمله عواملی محسوب می‌شه که هزینه‌های مربوط به فرآیند‌های زیبایی – درمانی رو دست‌خوشِ تغییرات چشمگیری می‌کنه.

پس از گذروندن جلسه اول و معاینه توسط پزشک، تعداد جلسات و هزینه‌ی حدودی یا دقیق آبرسانی پوست با هیدرودرمی به شما عزیزان گزارش خواهد شد. ما در کلینیک آرال در خدمت شما عزیزان هستیم تا تجربه‌ای به‌‌یاد موندنی از سطح بالای کیفیت خدمات تخصصی زیبایی – درمانی رو برای شما عزیزان رقم بزنیم.